Чому ми існуємо
Ефективна робота вимагає сильного “чому”. Ми інтегруємо нашу візію та теорію змін у все, що робимо.
Теорія змін
Надання молоді можливостей перетворити свої таланти та захоплення на соціальні стартапи є ключовим фактором, коли йдеться про вирішення важливих соціальних проблем як на рівні громади, так і в глобальному масштабі. Однак ретельні дослідження показують, що молоді бракує різнопланової підтримки для того, щоб стати активними громадянами та соціальними інноваторами. Найбільш важливими є такі аспекти:
- Брак рольових моделей: Важливі рольові моделі, такі як батьки та вчителі, часто не знають про можливості, пов’язані з підприємництвом та соціальними інноваціями. Така необізнаність призводить до того, що підприємницька діяльність майже не заохочується, або навіть до негативного соціального ставлення, яке є перешкодою для початку роботи (Schleicher, 2015).
- Брак навичок: Інституціоналізовані освітні та навчальні програми недостатньо сприяють формуванню підприємницького мислення та навичок. Незважаючи на деякі нещодавні покращення в цій сфері, вони здебільшого готують студентів до роботи за наймом (Potter, 2008).
- Брак ресурсів: Молоді люди, як правило, не мають достатнього людського, фінансового та соціального капіталу, необхідного для створення та успішного ведення нового проєкту або соціального бізнесу. Вони також рідше мають галузевий, управлінський або попередній бізнес-досвід порівняно з людьми старшого віку. Крім того, фінансові ринки можуть упереджено ставитися до підтримки молодіжних бізнесів/проєктів, а молодіжні підприємства також можуть стикатися з “дискримінацією” на ринках, оскільки клієнти скептично ставляться до надійності їхніх продуктів чи послуг (Schleicher, 2015).
- Відсутність нетворку: Молоді люди, ймовірно, мають обмежені ділові контакти та соціальний капітал. Це може мати наслідки для заснування та ведення бізнесу, а також побудови “легітимності” серед ключових стейкхолдерів (наприклад, фінансистів, клієнтів, постачальників) (Schleicher, 2015).
Проводячи локальні заходи та організовуючи семінари з соціального підприємництва, запускаючи інкубаційні програми, які допомагають перевіряти та створювати прототипи моделей впливу та бізнес-моделей, а також розвиваючи глобальну спільноту соціальних підприємців, чиї історії підвищують обізнаність про цю сферу, Social Impact Award охоплює всі 4 виміри і безпосередньо дає можливість молоді реалізувати свій потенціал як агентів змін.
Успіх такого підходу підкреслюють наші ретельно виміряні дані про вплив. З моменту свого заснування SIA стала однією з найбільших у світі спільнот молодих соціальних підприємців, яка щороку підтримує майже 10 000 молодих інноваторів та сприяє розвитку понад 1 000 стартапів з більш ніж 25 країн Європи, Африки та Центральної Азії.
Сфери нашого імпакту
-
Освіта
Наші безкоштовні та доступні воркшопи, заходи та вебінари дозволяють молоді відкрити для себе сферу підприємництва та розпочати свій шлях соціальних інноваторів.
-
Обізнаність
Надихаючи молодь історіями тисяч соціальних підприємців, ми підвищуємо обізнаність про соціальне підприємництво як потенційний шлях до кар’єри та засіб громадської активності.
-
Спільнота
Ми розвиваємо нашу глобальну спільноту молодих соціальних підприємців, експертів, партнерів та прихильників, об’єднуючи їх один з одним та надаючи їм нові можливості.
-
Підтримка
Ми підтримуємо перспективних молодих соціальних підприємців через ноу-хау, менторство, доступ до нетворку та залучення фінансуванням. Ми також пропонуємо широкий спектр можливостей для посилення їхніх спроможностей.
Наша модель
SIA розробила унікальну модель масштабування, яка дозволила нам охопити молодь у більш ніж 25 країнах з 2009 року.