• 80 000 грн. та поїздка в Німеччину. Чим закінчився фінал Social Impact Award?

  «Як реалізувати власний соціальний проект?», — відповідь на це питання знають фіналісти конкурсу Social Impact Award, які пройшли акселерацію в Українській Соціальній Академії. Учасники SIA пройшли шлях від ідеї до заснування власного соціального бізнесу — позаду 5 навчальних модулів, 2 місяці роботи над проектом під керівництвом ментора та перші продажі. Своїми історіями успіху та подолання перешкод учасники конкурсу поділились на фінальній презентації проектів, яка відбулась 12 жовтня. 

  Подія зібрала 13 команд зі всієї України — а її фіналом стало нагородження 2 кращих  проектів сертифікатами по 40 000 грн. для розвитку свого соціального підприємства. «Мене вразило те, що більшість проектів мали усвідомлене розуміння своєї соціальної місії — і того, як вони збираються цю місію реалізовувати. Я рада, що є такі Демо Дні, і сподіваюсь, що скоро подібні заходи стануть справжнім трендом. На мою думку, такими маленькими кроками, і будується громадянське суспільство», — коментує член журі, маркетолог Галина Янишівська. 

  Місія соціального стартапу HappyEcoWood — працевлаштувати людей, раніше залежних від алкоголю та наркотиків. Його засновники Юлія Дремлюга та  Вадим Москаленко виготовляють дитячі майданчики з екологічно чистих матеріалів і передають 1 з 5 вироблених малозабезпеченим багатодітним сім’ям. «Дітям в нашій країні не вистачає любові та турботи. А дорослі часто втрачають сенс свого життя — багато людей, в минулому залежних, довго шукають роботу», — коментує свою їдею Вадим. 

  Під час навчання в УСА HappyEcoWood розробили комунікаційну стратегію. А ще за порадою ментора взяли участь у проекті 1+1. «Але найбільше, що дала нам Академія — це можливість знаходитись в колі однодумців. Цікаво було дізнатися історії інших проектів — це допомагає отримати натхнення для подальшої роботи», — розповідає Юлія Дремлюга. 

  «Деталька» – соціальний проект, спрямований на працевлаштування людей з особливими потребами,  який керується ідеєю: “Не існує несправних деталей”. Його створили Микита Московкін та Анастасія Тюпа. Молоді підприємці планують виготовляти та продавати робоконструктори для дітей, зроблені на 3D-принтері.   

  «Мій друг Богдан раніше працював таксистом. Якось він потрапив в автомобільну аварію, пошкодив спинний мозок — тепер не може ходити. Тож я почав думати, як йому можу допомогти. А інший мій друг Ярослав захоплювався робототехнікою — так виникла ідея робити робоконструктори», — розповідає автор проекту Микита. «Деталька» вже зробила робочий прототип робота — і почала проводити майстер-класи для дітей.  Окрім гранту на власний соціальний бізнес команда отримала квиток на міжнародний SIA Summit в Києві.

  Особливий приз чекав переможців міжнародного відеоголосування.  Засновники пекарні «БаБулочка» Ольга Жук, Олександр Заболотний, Альона Одаренко та Ілля Олійник отримали поїздку у Bootcamp в Німеччині, де разом із колегами-підприємцями удосконалять ідею свого стартапу. БаБулочка — пекарня, засновники якої планують спрямувати відсоток від прибутку на допомогу людям похилого віку. «Люди пенсійного віку, особливо самотні, дуже часто не можуть себе забезпечити», — коментують засновники стартапу. Найближчим часом команда «Бабулочки» планує розпочати продажі виробів на ярмарках та закінчити формування команди постійних працівників.

  Але на цьому Social Impact Award не закінчується. 3 – 7 грудня в Києві відбудеться SIA Summit, який збере переможців Social Impact Award з 22 країн.