• Учасники конкурсу SIA працюють із менторами над удосконаленням соціальних стартапів

    В Українській Соціальній Академії триває черговий етап міжнародного конкурсу Social Impact Award, що відбувається у рамках інкубаційної програми. Фіналісти конкурсу пройшли інтенсивне навчання у школі інновацій та соціального підприємництва та отримали індивідуальних менторів. Близько двох місяців триває робота над удосконаленням ідей соціальних проектів під пильним менторським супроводом. До менторства долучилися фахівці у сферах фінансового проектування, маркетингу, діджитал оптимізації бізнесу та управління персоналом. Разом із підопічними вони працювали над складанням дорожньої карти соціальних проектів, необхідної для запуску та масштабування соціальних бізнесів.

    Цьогоріч, можливість працювати із менторами отримали автори 12 кращих ідей соціальних проектів, які були відібрані членами журі конкурсу SIA. До фіналу увійшли проекти, націлені на вирішення екологічних проблем, освітніх та культурних, проблем інклюзивної освіти, охорони здоров’я та наданню консалтингових послуг соціальним підприємцям. Кожен ментор мав змогу обрати саме той проект, який найбільше відповідає його професійним компетенціям. Відтак, один ментор міг одночасно працювати із декількома підопічними, якщо їхні проекти входили у сферу його інтересів. Окрім того, важливим фактором вибору проектів для менторства слугували особисті побажання підопічних. З огляду на те, з якими проблемами вони стикнулися при розробці своїх бізнес-планів, спеціально обиралися фахівці, готові допомогти у вирішенні цих проблем.

    Основним завданням ментора слугувала всебічна підтримка проектів, запуск нових соціальних підприємств, або видимий прогрес діючих. Підопічні, зі свого боку, повинні були прислухатися до порад ментора, виконувати домашні завдання та реалізовувати максимум запланованого на практиці. Робота над вдосконаленням проектів розпочалася із ознайомлювальної зустрічі менторів та підопічних у супроводі координаторки програми SIA в Україні – Іванки Бедь. На зустрічі кожен поділився своїм очікуванням від менторства та власною мотивацією. Опісля, учасники почали активну роботу зі своїми менторами у форматі онлайн та офлайн зустрічей.

    На думку Іванки Бедь, той шлях, який пройшли ментори та підопічні важко описати словами. “Це справді захоплює, коли люди із крутим досвідом та надмірною зайнятістю погодилися ще на одну відповідальність – супровід соціальних підприємців-початківців”, – ділиться координаторка SIA в Україні. Для самих менторів, робота із соціальними проектами слугувала чудовою нагодою підтримати молодих людей на етапі становлення їхніх бізнесів. Менторка двох соціальних проектів Світлана Олєйнікова розповідає: “Кожного дня перед сном я задумуюся про те, що корисного для суспільства я зробила сьогодні. Відтепер можу спати спокійно, тому що вкотре взяла на себе відповідальність бути ментором двох чудових команд, які започатковують соціальні підприємства в Україні”.

    На завершення менторства, кожен наставник повинен оцінити соціальний проект підопічного за наступними критеріями: соціальна значущість, інноваційність ідеї, життєздатність бізнесу та його реалізація, потенціал команди. Троє найкращих соціальних підприємств здобудуть фінансову винагороду у розмірі 50 тисяч гривень, а головний переможець відправиться в Грузію (Тбілісі) на міжнародний Sammit SIA, де разом із учасниками з понад 20 країн світу змагатиметься за звання найкращого соціального підприємця.