• Команда проекту: ролі і компетенції

  Будь-який соціальний бізнес починався з ідеї. Кожна ідея зароджується, зростає, набирає чітких обрисів і перетворюється в проект. Успішний проект має схильність переростати в бізнес, який в свою чергу є безперервним процесом розвитку та вдосконалення для засновника, команди та клієнтів.

  Пошуком відповіді на питання як підібрати ідеальну команду для проекту та ефективно  розподілити ролі займалися учасники воркшопу, який проходив в рамках конкурсу Social Impact Award Ukraine, використовуючи, провідні дослідження комнади Google, яка постійно займається пошуком факторів, що впливають на ефективність роботи команди. П’ять факторів від представників Google, які відрізняють успішні команди від інших:

   

  • Психологічна безпека. Коли учасники команди можуть брати ризики на себе, при цьому будуть почувати себе захищеними від нападків керівництва.
  • Взаємодопомога. Коли учасники команди точно знають, що вони можуть розраховувати на допомогу колег, в разі необхідност.
  • Структура та чіткість. Однакове розуміння членами команди місії та планів організації.
  • Значення роботи. Кожен учасник команди має бачити сенс у тих завданнях, які він виконуює.
  • Вплив роботи. Вся команда повинна відчувати значимість в роботі, яку вони виконують.

  В командах де найкраще відчувається психологічна підтримка, всі члени команди знають слабкі сторони один одного і можуть виконувати різні ролі. Також психологічний комфорт сприяє постійній генерації нових ідей. Як зазначила консультант з управління, професійний бізнес-тренер “перед пошуком нового члена команди, потрібно сформулювати ідеальний образ працівника, щоб ваші цінності співпадали на всі 100%, а потім починати пошук”.