•  Розробка комунікаційної стратегії

  Щоб комунікаційна стратегія соціального підприємства була успішною та ефективною потрібно відповісти на запитання: “Навіщо мені взагалі потрібна комунікаційна стратегія?”. При цьому, варто пам’ятати, що комункації це не завжди реклама і вона не може одразу конвертуватися у продажі.

  Комунікація працює на:

  – впізнаваність вашого бренду;
  – репутацію;
  – ваше позиціонування серед конкурентів і т. д.

  Наступний крок – виокремте типи цільових аудиторій з якими буде працювати ваш соціальний бізнес в першу чергу (їх повинно бути не менше трьох). Далі варто проаналізувати, що цільові аудиторії можуть і повинні думати про вас. Партнери повинні сприймати вас як надійного напарника, що швидко та якісно виконує власні зобов’язання. Клієнти мають бачити у вас того, хто здатен привнести у їх справу найбільший соціальний імпак.

  Слід також розуміти в яких каналах можна знайти потрібну вам цільову аудиторію. Визначити який продукт підходить для просування через цей канал. Наприклад, у великих компаніях є спеціальні відділи та керівники напрямків, які мають чіткий розподіл обов’язків та відпрацьовану схему роботи. Натомість у малому бізнесі всі рішення приймає керівник або лідер проекту, який є “універсальним солдатом”.

  В кожному з прикладів, можна помітити кардинально різні життєві інтереси та поточні потреби. Тому завдання соціального бізнесу полягає в тому, аби розробити мультифункціональну комунікаційну стратегію для обох варіантів. Щоб вони отримали всю необхідну інформацію про вас та ваші продукти у той спосіб, який їм буде зручний та зрозумілий. У іншому випадку, вони просто не побачать вас серед “інформаційного шуму”.

  Як будувати кампанію з мінімальним бюджетом?

  Використайте три ключові поради:

  – будьте активним, але не набридливим;
  – будьте креативним;
  – використовуйте несподівані решіення.

  Крім того, варто бути дбайливими та уважнішими до ваших клієнтів, це якісно вас відрізнить на фоні великих гравців ринку. Аби зацікавити ЗМІ, спробуйте реалізувати нестандартний проект.

  Як працювати із соціальними мережами?
  Перш за все ви повинні чітко знати якими соціальними мережами користуються ваші клієнти, та з якою метою. Відслідковуйте тренди та гарячі новини, якими живе ваш клієнт сьогодні, відкрито описуйте вашу діяльність та не бійтеся ділитися інформацією, адже чим екслюзивнішою та кориснішою вона буде тим сильніше зацікавить людей.

  “Головне в комунікаційних кампаніях це регулярність. Потрібно постійно бути присутнім та вести активну роботу у ваших соціальних мережах, постійно працювати із журналістами та лідерами думок. І тоді ваш проект буде успішним та принесе користь суспільству” – говорить Тетяна Пушнова, спеціаліст з комунікацій, яка більше 10 років займається продакшином на провідних українських телеканалах.